«

»

mar 20

Historia darta – wkrótce start:)

Witam

Powstała właśnie na greengopisie nowa zakładka pod widocznym tytułem. Na razie jest tu jeszcze pusto, ale wkrótce będą pojawiać się pierwsze wpisy, parę dni cierpliwości…

O czym będę tu pisał? Nazwa mówi sama za siebie… o historii naszej ukochanej dyscypliny. Będą artykuły i informacje odnośnie turniejów rozegranych w dalszej przeszłości, o zawodnikach którzy rzucali maxy i zapinali trzema bullami kiedy większości z nas nie było jeszcze na świecie oraz innych osobach i instytucjach, którzy przez lata mieli wpływ na formę i rozwój darta.

W końcu trochę miejsca chciałbym poświęcić temu, jak dart wyglądał kiedyś, według jakich zasad i czym grano.

Nie ma szans,żeby jak w przypadku turniejów telewizyjnych lub krajowych pisać w tej kategorii co tydzień coś nowego, nie dam rady mimo iż bardzo bym chciał. Powoli, krok po kroku, będziemy odsłaniać sobie karty historii. Założenie jest takie aby, wrzucić jeden wpis na miesiąc, co z tego wyjdzie to się okaże… Największą barierą jest pozyskiwanie informacji. W polskim internecie o historii darta praktycznie nic nie znajdziecie, zostaje szukać w Anglii. Z moim angielskim nie najgorzej, ale przez lata słówek się pozapominało trochę i słownik przy przekładzie jest nieodzowny. Najważniejsze, że parę fajnych źródeł już namierzyłem, jakieś tak kontakty nawiązałem. Momentami mozolna, ale w gruncie rzeczy przyjemna praca, przynajmniej na razie :)

Mam nadzieje, że tematy tu podrzucane Was zainteresują. Wydaje mi się, że oprócz tego, że fajnie jest dobrze grać w darta, to warto również wiedzieć coś więcej o jego korzeniach. Pamiętajmy, że znajomość historii może nam pomóc lepiej zrozumieć pewne rzeczy, zasady, obyczaje, z którymi spotykamy się i dziś… darta też to dotyczy.

Pozdrawiam

Łukasz Ferenc

} else {

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>